slideshow 1

Jste zde

Trakéni v Pardubicích 7. - 8. září 2013

    Krásné počasí prvního zářijového víkendu dokonale zarámovalo podmanivou atmosféru pardubického závodiště. Poprvé v historii se zde předváděla na výstavě " Koně v akci " i kolekce čistokrevných trakénů . Svaz chovatelů českého trakéna, existující již od roku 1995, vede oficielní plemennou knihu od května 2012. K dnešnímu dni je zapsáno 75 klisen a 2 plemeníci, ve zmražených ID je dalších 10 kvalitních hřebců.

   PK českého trakéna reprezentoval plemenný hřebec QUINTAR 79 / 154 nar.19.2.09 po Quintet ( skok T, nejlepší český kůň na GP CSIO Poděbrady 2002 ) z německé matky Stella po Saint Tropez. Quintar zvítězil ve všech základních kolech MŠMK 4letých a jako jediný absolvoval bez chyby i 2 kola finále. Celkem si v sezoně 2013 odnesl 7 vítězství. Jeho chovatelem je RNDr Ondřej Holý, stálým jezdcem MVDr Vít Holý ( Hřebčín Amona ) www.hrebcin-amona.cz.

Quintar
QUINTAR  nar 09 ( Quintet - Stella po Saint Tropez ) vítěz MŠMK  4letých 2013

   MVDr Josef Dvořák z Barchova předvedl ST skokanku VENUŠI po Topas 23 z Víra po Cherson s hřebečkem po Abendtanz - ACHILLES . Pro Venuši je to chovatelský debut, vynikající Víra je již matkou T skokanů a vítězů Vigory, Mr Voxe a ST skokanů Vitary, Violy či drezurní Vereny. Německý ABENDTANZ je nejlepším trak. skokanem Německa jako 4, 5ti a 6tiletý, jeho otec HIRTENTANZ byl průlomově licentován i do holštýnského svazu a je mnohonásobným vítězem soutěží do 150 cm. Na světovém výběru hřebců v Neumünsteru pak budou letos předvedeni 3 synové Abendtanze a 2 hřebečci po Hirtentanz....

Quintar
Venuše - skok ST ( Topas 23 - Víra po Cherson ) s hřebečkem ACHILLES ( Abendtanz )

   Po dohodě se závodištěm plánuje Svaz chovatelů českého trakéna v příštím roce velkou kolekci koní s vlastním předváděcím programem, filmovými dokumenty a přednáškami. letošní kolekce zároveň reprezentovala i PK CS a Quintar se bude ucházet i o licenci plemeníka v rámci této plemenné knihy, protože trakénský kůň má výrazné využití v oblasti zušlechťování ostatních sportovnmích plemen.

Pardubické předvedení odborně komentoval předseda svazu MVDr Vít Holý.
www.ceskytraken.cz

Rubrika: