slideshow 1

Jste zde

Arizonas

ARIZONAS

Čer. hd., trak., nar. 20. 6. 2008
172, 180 , 190, 22.-
Chovatel a majitel Harald Keitel, Clingen, Germany

Pronajímatel Lucie Strnadlová, Trojanovice, Frenštát p. Radhoštěm
                 a Svaz Chovatelů Českého trakéna

   Jediný aktivně působící trakénský syn 2 násobného olympionika ALMOX PRINTSe!
Vítěz skoku ve volnosti 3letých hřebců.
Několikanásobný vítěz základních drezurních soutěží a skokových soutěží do 120 cm se stylovým hodnocením až 8.4 b. V 70 denním testu v Marbachu hodnocen během testu 4x známkou 9 a 4x známkou 8. Za skok a cval známky 8 a 8.5 b.

   Otec ALMOX PRINTS patřil k nejlepším skokanům své doby. Narodil se v Kirovském hřebčíně (RU) a působil v Rusku a Německu. 2 x startoval na OH – Soul a Barcelona. Zvítězil v GP Rotterdam, Wiesbaden , Fontainebleau…, byl několikrát nejlepším německým skokanem – GP Aachen. Do chovu dal plemeníky Finest Prints, Donauprints, Arizonas, Cholop, ve westfálsku pak ještě další plemeníky a GP skokany Al Passal a Amaretto. Je otcem matky GP skokana a plemeníka Cornetś Prinz a Come Close (nejlepší skokan trak. körungu). Dal také vynikající GP skokanky- klisny – Atlanta, Piacenza...
Almox Prints byl synem „Hřebce století“ CHOKKEJe .
Otcem Chokkeje je velmi ceněný Pomeranets, jeho syn Paket byl nekorunovaným olympijským vítězem military v Mexiku 68.

   Matka AUDREY je dcerou elitního hřebce STRADIVARI (působil v Německu a ve Francii). Ten dal např. vítěze körungu hřebců – K 2 a skokového plemeníka v Medingenu KEY WEST pak úspěšného militaristu hřebce Epatant des Briandes.

   Bába Arizonase Amarette se blýskla hřebcem Agnelli (Kostolany). Rodina začíná klisnou Anta – 0132 A a pocházejí z ní plemeníci Antares, Atoll, Alarm.
Původ doplňuje plnokrevný vysoce ceněný Langata Express xx licentovaný v holštýnsku, producent mnoha vynikajících sportovních koní.

   V sezoně 2016 bude hřebec Arizonas využíván ve sportu i v chovu, základní přip. poplatek 2.500,- Kč a doplatek za březost 5.500 ,- Kč.

   MVDr. Vít Holý

Arizonas

 

Arizonas

 

Arizonas
Rubrika: